Katalog informacija Centra za odgoj i obrazovanje Lug

KATALOG INFORMACIJA
CENTRA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE LUG

1.    UVODNE ODREDBE

Katalog informacija sadrži pregled informacija koje Centar za odgoj i obrazovanje Lug s obzirom na svoj djelokrug posjeduje, s kojima raspolaže ili ih nadzire, s opisom sadržaja informacija, namjenom, načinom i vremenom osiguravanja prava na pristup informacijama.

Svrha objavljivanja kataloga informacija je informiranje javnosti o dokumentima i informacijama koje posjeduje Centar za odgoj i obrazovanje Lug glede ostvarivanja prava na pristup informacijama.

Informacijama i dokumentima koji su javno dostupni u elektroničkom obliku moguće je pristupiti izravno iz kataloga, bez upućivanja posebnog zahtjeva, a za sve ostale informacije i dokumente korisnik prava na pristup informacijama ostvaruje podnošenjem pisanog zahtjeva.

Pravo na pristup informacijama pripada svim korisnicima na jednak način i pod jednakim uvjetima i oni su ravnopravni u njegovom ostvarivanju.

Temeljem Zakona o pravu na pristup informacijama Centar za odgoj i obrazovanje Lug uskratit će pravo na pristup informaciji ako je informacija klasificirana stupnjem tajnosti sukladno zakonu i/ili općem aktu donesenom na temelju zakona kojim se propisuje tajnost podataka ili je zaštićena zakonom kojim se uređuje područje zaštite osobnih podataka.

Centar za odgoj i obrazovanje Lug može uskratiti pravo na pristup informaciji ako postoje osnovane sumnje da bi njezino objavljivanje:

• onemogućilo učinkovito, neovisno i nepristrano vođenje sudskog, upravnog ili drugog pravno uređenog postupka , izvršenje sudske odluke ili kazne,
  • onemogućilo rad tijela kaoja vrše upravni nadzor, inspekcijski nadzor odnosno nadzor zakonitosti,
  • povrijedilo pravo intelektualog vlasništva, osim u slučaju izričitoga pisanog pristanka autora ili vlasnika.

Centar za odgoj i obrazovanje Lug uskratit će pristup informacijama koje se tiču svih postupaka koja vode nadležna tijela u predistražnim i istražnim radnjama za vrijeme trajanja tih postupaka.

2.    SADRŽAJ KATALOGA

Centar za odgoj i obrazovanje Lug je javna ustanova čija je djelatnost;

• Stalni i tjedni smještaj u domu, cjelodnevni i poludnevni boravak, odgoj, prehrana, njega i briga o zdravlju, medicinska i psihosocijalna rehabilitacija, te usluga organiziranog provođenja slobodnog vremena za mladež s lakom mentalnom retardacijom u dobi od 14. do 21. godine života i za maloljetnike  i mlađe punoljetne osobe s poremećajem u ponašanju i tjelesnim ili mentalnim oštećenjem u dobi od 14. – 21. godine koji su na izvršenju sudske odgojne mjere Upućivanja u posebnu odgojnu ustanovu.

• Srednjoškolsko obrazovanje i stručno osposobljavanje za mladež s lakom       mentalnom retardacijom u dobi od 14. do 21. godine života po posebnom programu za pomoćne radnike strukovnog zanimanja.

• Boravak, prehrana, njega i briga o zdravlju, medicinska i psihosocijalna rehabilitacija, usluge radno proizvodnih aktivnosti, te usluge organiziranog provođenja slobodnog vremena za tjelesno ili mentalno oštećene odrasle osobe od 18.  godine života.

• Osnovnoškolsko obrazovanje odraslih osoba s posebnim potrebama.

Informacije u katalogu su razvrstane prema ustrojstvenim jedinicama Centra za odgoj i obrazovanje Lug koje raspolažu pojedinim informacijama:

1. Ravnatelj
  2. Odjel stanovanja i psihosocijalne rehabilitacije
  3. Odjel obrazovanja i stručnog osposobljavanja- škola
  4. Odjel radnih aktivnosti
  5. Odjel zajedničkih poslova

Ured ravnatelja, Odjel zajedničkih poslova te računovodstveno-financijski poslovi raspolažu informacijama vezanim uz:

1. akte Centra za odgoj i obrazovanje Lug, zakonske i podzakonske propise
  2. natječaje i oglase za zasnivanje radnog odnosa
  3. statističke podatke o zaposlenicima
  4. podatke o zaposlenicima, evidencija radnog vremena zaposlenika
  5. informacije iz urudžbenog zapisnika
  6. informacije o arhiviranju dokumentacije, pretraživanje arhivske građe i sl.
  7. informacije o zaštiti na radu i zaštiti od požara
  8. plan javne nabave
  9. natječaje za provođenje postupka i načina javne nabave i natječajne dokumentacije
  10. izvješća o provedenim postupcima javne nabave